shiftdelete logo

trendwatching: Presumers

October 29, 2012

Ürün, öykü, ve statü. Tüketicilerin, ürün ve hizmetlerin piyasaya sunulmasından önceki sürece dahil olması trendinin giderek yaygınlaşması bekleniyor.

Dünyadaki, gelecek vaadeden trend, içgörü ve bunlara ilişkin pratik iş fikirlerini takip eden, bağımsız ve kendine ait fikirleri savunan bir trend şirketi olan trendwatching.com, Kasım brifingini verdi. Kasım ayının konusu, presumers.

Tüketicilerin ürünler ve hizmetler piyasaya sunulmadan önceki sürece dahil olması oldukça önemli bir konu. Presumer'ların yaptığı da tam olarak bu. Yani, daha ürün piyasaya çıkamadan ürünün yaygınlaşması ve statü sahibi olması hedefliyorlar, o ürüne fon sağlıyorlar, o ürünün bir nevi elçileri oluyorlar. Karşılığı da, o ürünle özdeleşmek, ya da ona herkesten önce sahip olmayla alıyorlar.

Daha özel ürün ve hizmetler

Bir hizmet ya da ürünün kaderini belirleyebilmek, kendinden bir şeyler katabilmek oldukça önemli. Bu yükselen yeni trend ile birlikte, artık kullanıcılar da daha özel ve kendileri için daha mükemmel ürünlere ya da hizmetlere sahip olacak gibi gözüküyor. Trend ile ilgili detaylı raporu Türkçe olarak, buradan okuyabilirsiniz.

View Article »

 


More articles about trendwatching.com and our trends »